Pytania i odpowiedzi

Czy mogę uczestniczyć w procesie tworzenia strony?

Jest to element niezbędny. Im większe Twoje zaangażowanie, tym większa szansa na sukces, bo kto lepiej zna branżę niż Ty?

Czy projekt strony obejmuje redagowanie tekstów?

Nie. Redagowanie tekstów to usługa osobna wykonywana przez copywritera.

Czy muszę mieć własny serwer i adres (domenę)?

Nie musisz posiadać wykupionego serwera i domeny. To też możemy wykonać za Ciebie.

Jak długo trwa projektowanie strony internetowej?

Czas wykonywania strony jest uzależniony od wielu czynników, takich jak wielkość projektu, ilość poprawek, zaangażowanie i komunikacja z klientem. Przy niewielkich projektach i sprawnej komunikacji nie cały proces tworzenia strony trwa dwa lub trzy tygodnie.

Czy strona musi być specjalnie przygotowana pod pozycjonowanie?

Oczywiście. Proces ten nazywamy optymalizacją pod wyszukiwarki. Strona, żeby była widoczna w wynikach wyszukiwania musi zawierać w sobie frazy kluczowe, po których klient może szukać informacji. Frazy te muszą też znajdować się w odpowiednich znacznikach i w treści strony. Niebagatelne i coraz większe znaczenie ma też poprawna budowa strony oraz jej prędkość ładowania. Na wysoką pozycję w google składa się wiele czynników, jednak dobrze zoptymalizowana strona to podstawa. Bez tego ani kroku dalej.

Czy strona dopasowana do urządzeń mobilnych jest konieczna?

Zdecydowanie tak. Dziś jest to już standard. Ruch mobilny na stronach z roku na rok jest coraz większy, więc trzeba zadbać o tą część użytkowników. Dodatkowo w kwietniu 2015 google zmienił algorytm, który nie pokazuje w mobilnych wynikach wyszukiwania stron nie dostosowanych do smartfonów czy tabletów.

Co muszę mieć zanim zlecę zaprojektowanie strony internetowej?

Od strony czysto technicznej, powinieneś mieć wszelkie materiały jakie na stronie mają się znajdować , czyli logotypy, fotografie, jeżeli posiadasz, to również teksty. Przygotuj również informacje o konkurencji – adresy ich stron, zapisz adresy stron, które tobie się podobają. Z takimi informacjami już przy pierwszej rozmowie będziemy o krok do przodu. Od strony merytorycznej to powinieneś mieć ustalony cel, jaki strona ma spełniać i wizję, co by się mogło na niej znajdować. Nie wiesz jak do tego podejść? Spokojnie, pomożemy.